Modele w skali 1:300

Nasze modele

Modele Buko to miniatury głównie krakowskich zabytków. Wszystkie nasze modele wykonane są z kolorowego kartonu w skali 1:300. Są one przeznaczone do samodzielnego sklejania, zarówno dla pasjonatów jak i dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z modelarstwem. Obecnie w sprzedaży  mamy modele przedstawiające: Collegium Maius, Okrąglak na Placu Nowym, Kościół Św. Idziego, Kościół Św. Andrzeja, Krakowski Ratusz, Synagogę Izaaka, Litewskie Troki Litwa oraz Sukiennice.

Wciąż powiększamy naszą kolekcję, zachęcamy do systematycznego sprawdzania najnowszych modeli.

Zobacz ofertę.

Zobacz cennik modeli.

 

Tradycja mówi, że kościół Św. Idziego został wybudowany w końcu XI w. przez księcia krakowskiego Władysława Hermana jako dziękczynienie po urodzeniu jego syna Bolesława Krzywoustego w roku 1085.

Kościół Św. Idziego

Collegium Maius to najstarszy budynek Akademii Krakowskiej, Znajdujący się na rogu ulicy św. Anny i Jagiellońskiej w Krakowie.

Collegium Maius

Kościół Św. Andrzeja zbudowano w latach 1079-1098, z fundacji palatyna Sieciecha. Był główna siedzibą osady Okół.

Kościół Św. Andrzeja - Kraków

Okrąglak - to zbudowana w 1900 r. na krakowskim Kazimierzu, hala targowa. Składa się z dwóch obiektów: wewnętrznej hali i okalającego ją pierścienia z punktami handlowymi.

Okrąglak na Placu Nowym - Kraków

Gotycka wieża z XIV wieku znajdująca się na Rynku Głównym w Krakowie, o wysokości 70 m. Ocalała ze zburzonego w 1820 roku ratusza – wówczas głównego gmachu administracyjnego Krakowa.

Ratusz - Kraków

Sukiennice znajdują się w centrum Rynku Głównego w Krakowie. Stanowią zabytkową halę handlową o długości 100 metrów.

Sukiennice - Kraków

Synagoga została założona w XVIII w. przez Izaaka Jakubowicza, jednego z najbogatszych Żydów w Krakowie. Za projekt i budowę synagogi odpowiedzialni byli dwaj Włosi: Giovanni Battista i Giovanni Falconi.

Synagoga Izaaka

Troki (lit. Trakai) - Litwa

Kościół warowny znajduje się na południowo-zachodnim krańcu wsi Viscri. Nie jest on największym, ale zdecydowanie jednym z najbardziej malowniczych chłopskich zamków Transylwanii.

Zamek chłopski - Viscri - Rumunia

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny - jeden z największych i najważniejszy, po Katedrze Wawelskiej, kościół Krakowa. Położony przy północno-wschodnim narożniku Rynku Głównego, na Placu Mariackim.

Bazylika Mariacka - Kraków

Barbakan - element średniowiecznego budownictwa obronnego, ważny składnik fortyfikacji miejskich, zazwyczaj w formie okrągłej, murowanej budowli wysuniętej przed linię murów obronnych i połączonej z bramą miejską za pośrednictwem osłoniętego przejścia.

Barbakan - pocztówka

Kościół znajdujący się na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwotnie romański, w XVII i XVIII wieku przebudowany w stylu barokowym.

Kościół św Wojciecha - pocztówka